Obec Vršovka

Ostatní události

Informace k dopravní situaci v souvislosti s plánovanou uzavírkou silnice Krčín – Spy

Dohodnutá tolerance vjezdu obyvatel Vršovky na Husovo náměstí a dočasné dopravní značení silnice v úseku Spy – Černčice.

Informace, že se bude v letošním roce dokončovat asfaltový povrch na silnici Krčín – Spy, byla známá sice již od loňska, přičemž  se veřejně mluvilo o variantě omezeného průjezdu stavbou.  V minulých dnech se na webových stránkách Nového Města a v Novoměstském zpravodaji objevila konkrétní informace a to, že dokončení stavby proběhne ve dnech od 15. 4. do 19. 5. 2019 za plné uzavírky inkriminovaného úseku s tím, že objízdné trasy jsou vedené přes Dobrušku a Jaroměř. Po dobu uzavírky navíc dojde k omezení průjezdu přes Husovo náměstí v Novém Městě nad Metují, aby se zamezil vjezd řidičům, kteří nerespektují trasu objížďky. Výjimku zákazu vjezdu budou mít linkové autobusy, obyvatelé obcí Nové Město nad Metují (Spy, Vrchoviny), Jestřebí, Sendraž, Libchyně, Mezilesí a Slavoňov a zásobování provozoven na Husově náměstí.

Ačkoliv je zřejmé a pravděpodobné, že se tyto uzavírky mohou zásadním způsobem dotknout i obyvatel Vršovky, se zástupci obce Vršovka tuto situaci nikdo předem nekomunikoval a ti se dohodnutý stav dozvěděli bohužel až z veřejných zdrojů, takže možnosti řešení byly v tu dobu již značně omezené. Starostka obce nicméně ihned po tomto zjištění dohodla s vedením  Nového Města nad Metují toleranci pro vjezd obyvatel Vršovky na Husovo náměstí po dobu platnosti zákazu a zkontaktovala Policii České republiky Náchod – Dopravní inspektorát ohledně možností řešení předpokládaného zvýšeného provozu na silnici Spy – Černčice. Po dohodě s policií bude v tomto úseku z obou směrů umístěno dočasné dopravní značení „slepá ulice“.  Silnice není -  zejména v úseku Spy – Vršovka - uzpůsobená nadměrnému obousměrnému provozu, což je v kombinaci s neinteligencí a neohleduplností některých řidičů problém.  V případě neohleduplného nebo nadměrného provozu kontaktujte prosím ihned starostku obce (607 154 988). Máme přislíbeno, že dopravní inspektorát vyřeší takovou situaci obratem umístěním zákazových značek.

Děkujeme za pochopení této situace.

Dnes je 17.07.2019

svátek slaví Martina


Kontakt

Obec Vršovka čp. 56
Nové Město nad Metují 549 01
Tel: +420 491 611 710


Novinky

VEŘEJNÁ VYHLÁŠKA
Oznámení o vydání Aktualizace č. 2 Zásad územního rozvoje Královéhradeckého kraje Oznámení zveřejnění Aktualizace č. 2 Zásad územního rozvoje Královéhradeckého kraje a Úplného znění Zásad územního rozvoje Královéhradeckého kraje po vydání Aktualizace č. 1 a č. 2
více
Zasedání zastupitelstva konané dne 17. 6. 2019
více
VEŘEJNÁ VYHLÁŠKA
VEŘEJNÁ VYHLÁŠKA o doručení návrhu Aktualizace č. 3 Zásad územního rozvoje Královéhradeckého kraje a vyhodnocení vlivů této aktualizace na udržitelný rozvoj území
více
Daň z nemovitosti
Informační leták pro poplatníky daně z nemovitých věcí
více
Ministerstvo zemědělství Odbor hospodářské úpravy a ochrany lesů
VEŘEJNÁ VYHLÁŠKA OPATŘENÍ OBECNÉ POVAHY
více
Anketní otázka k budoucnosti objektu bývalé mlékárny
Doplňující informace k aktuální anketní otázce.
více
Návrh závěrečného účtu za rok 2018
více

Odběr SMS novinek

Přihlásit odběr


Výběr z galerie

dny-evropskeho-dedictvi-vrsovka-cervenec-2015